MAKIJAZ PERMANENTNY

05/10/2019

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.

Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

 • Czy także nie wyobrażasz sobie dnia bez makijażu?
 • Chcesz zamienić poranny pośpiech na jedno spojrzenie w lustro?
 • Zależy Ci, aby wyglądać perfekcyjnie, świeżo i kobieco zawsze i wszędzie?


ZALECENIA


JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI?

 • Na dzień PRZED i kilka dni PO nie powinnaś pić alkoholu! (rozrzedza krew i znacznie obniża odporność na ból).
 • Nie zażywaj aspiryny i innych leków rozrzedzających krew.
 • Nie bierz antybiotyków ponieważ mogą wchodzić w reakcję z barwnikiem.
 • Przed pigmentacją kreseczki na powiece, warto na dwa tygodnie przed zabiegiem zażywać RUTIONOSCORBIN lub WITAMINĘ C dwa razy dziennie po jednej, pomoże obkurczyć naczynka, przez co zminimalizujemy obrzęk występujący po zabiegu .

BARDZO WAŻNE w przypadku pigmentacji UST !!!
Przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie leku przeciw opryszczce o nazwie HEVIRAN lub odpowiedniki bez recepty Hascivir czy Zovirax.

JAK DBAĆ O MAKIJAŻ PERMANENTNY PO ZABIEGU

 • Absolutnie nie zdrapujemy strupków, dajemy im w naturalny sposób odpaść, nie drapiemy i nie pomagamy im odpaść.
 • Bezwzględnie unikamy wody, mycia jakimkolwiek mydłem, pillingiem, mleczkiem czy tonikiem. Jeśli już masz potrzebę umycia twarzy wodą, zrób to delikatnie ochlapując twarz i delikatnie osusz dotykając ręcznikiem omijają zapigmentowaną okolicę. Nie szorujemy, nie trzemy.
 • Nie chodzimy na basen, saunę, nie siedzimy długo w wannie czy pod prysznicem.
 • Unikamy opalania, szczególnie plaży i solarium.
 • Unikamy alkoholu w szczególności przed i kilka dni po zabiegu.
 • pielegnujemy wg zaleceń z dnia zabiegu

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE (4-6 TYGODNI) DO KOREKTY

 1. Obrzęk, opuchlizna, zaczerwienienie, szczególnie w przypadku kresek na powiekach i ustach. Ewentualnie zasinienie w przypadku powiek. Objawy te nie powinny się utrzymywać się dłużej niż 5 dni, zazwyczaj ustępują po 1-3 dniach.
 2. Na przestrzeni czasu kolor zblednie o około 40-60%.
 3. Po zabiegu w miejscu pigmentacji zacznie tworzyć się skorupka, która po 7-14 dniach całkowicie odpadnie/wyłuszczy się z większą częścią pigmentu, nie należy pomagać odpaść strupkom, ani ich drapać. Po samym wyłuszczeniu kolor może być bardzo jasny, lub nawet w przypadku brwi lekko różowy, czy rudy, ale na przestrzeni 3-4 tygodni nieco się wzmocni, ułoży w skórze i przybierze zimniejszy odcień. Tak to się wygląda, ponieważ po samym wyłuszczeniu, pigmentowana skóra jeszcze nie jest do końca wygojona i potrzebuje tych kilku tygodni, aby dojść do siebie. W tym czasie nie należy opalać miejsca pigmentacji.
 4. Kolor może przyjmować się nierównomiernie, przez co nadany kształt może nieco ulec zmianie. Ewentualne braki uzupełniamy na korekcie.
 5. Kolor może również przybierać nieco inny odcień. Zależy to od Twoich indywidualnych preferencji.

PAMIĘTAJ to nie jest powód do niepokoju, wszystko poprawimy na korekcie, w nieco innych proporcjach zmieszamy pigmenty, uwzględniając (już znane nam) reakcje twojej skóry na pigment, wzmocnimy, ocieplimy lub oziębimy kolor. Do tego czasu, możesz robić sobie tradycyjny makijaż aby zatuszować niedoskonałości, to normalne w tym okresie.

UWAGA! Korektę wykonujemy nie wcześniej niż po 4-6 tygodniach i nie później niż po 90 dniach, po upływie 90 dni zabieg będzie dodatkowo płatny, chyba, że wcześniej ustalimy indywidualnie dłuższy termin.

Nie przyjście na wyznaczony termin korekty lub poinformowanie o nieprzybyciu w czasie krótszym niż 24h przed korektą jest równoznaczne z utraceniem możliwości skorzystania z bezpłatnej pierwszej korekty. Nowy termin to koszt 100 zł.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest pełnoletność lub zgoda opiekuna.