Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg estetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na górnej powiece jak i dolnej, w przypadku brwi podkreślenie ich koloru i nadanie im kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.

Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

PRZECIWWSKAZANIA:

Przeciwwskazania ambulatoryjne - osoby, które cierpią na pewien rodzaj zaburzeń fizycznych lub psychicznych i są pod stałą opieką medyczną, nie mogą i nie powinni poddawać się zabiegowi makijażu permanentnego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Do tej grupy, zaliczamy też osoby cierpiące na: cukrzycę (nieustabilizowaną), hemofilię, anemię lub inne choroby krwi, żółtaczkę, chorobę serca, HIV, zmiany skórne lub niezdiagnozowane zmiany skórne w tym keloidy, łuszczyca, pokrzywnik, guzy, mole, brodawki, liszajec, trądzik różowaty w fazie aktywnej czy rak skóry a także osoby ze stwierdzoną reakcją alergiczną na pigment. Ponadto, osoby z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi, przyjmujące leki uspokajające, nasenne, przeciwdepresyjne, psychotropowe, halucynogenne, miejscowe lub doustne leki przeciwzapalne, sterydowe, antybiotyki, fungicydy nie mogą poddać się zabiegowi makijażu permanentnego bez pozwolenia od lekarza.

Tymczasowe przeciwwskazania - nie możemy wykonać zabiegu makijażu permanentnego podczas występowania: miesiączki, opryszczki, zapalenia spojówek, złośliwości immunologicznej, ciąży, karmienia piersią, infekcji po innym zabiegu kosmetycznym, chemio- lub radioterapii, miejscowego zakażenia, podrażnienia lub zmiany skórnej w obszarze wykonania zabiegu (oparzenia słoneczne lub miejscowego zapalenia skóry, krwiaka, owrzodzenia skóry, itp.), infekcji bakteryjnej, grzybiczej, wirusowej lub jakiejkolwiek choroby zakaźnej.

Dodatkowe przeciwwskazania to:

⦁ Stany ropne i alergiczne w okolicach podlegających zabiegowi, przerwanie ciągłości naskórka

⦁ Aktywna opryszczka

⦁ Wysoka temperatura w wyniku infekcji organizmu

⦁ Zażywanie leków rozrzedzających krew

⦁ Bielactwo

⦁ Świeża opalenizna

⦁ Kuracje sterydowe

⦁ Antybiotykoterapia w ciągu ostatnich 2 tyg

⦁ Świeżo przeprowadzone złuszczanie naskórka, retinoidy do kilku miesięcy wstecz

⦁ Wiek poniżej 18 roku życia

⦁ Spożycie alkoholu, środków odużajacych w ostatnich 24h

PRZED ZABIEGIEM PIGMENTACJI:

Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu, oraz jeśli są wskazania po przeprowadzeniu testu alergicznego, którego wynik jest negatywny. Następnie, podczas rozmowy wstępnej, określamy potrzeby i oczekiwania klienta. W dzień zabiegu, zanim zaczniemy, dobieramy odpowiednio kolor barwnika, przed samym zabiegiem wykonujemy wstępny rysunek imitujący efekt makijażu trwałego.

PIGMENTACJA:

Pigmentacja odbywa się za pomocą nowoczesnego urządzenia na moduły igłowe, którym wprowadzamy mikropigmenty w naskórek lub techniką manualną za pomocą pena w którym umiejscowione są ostrza. Czas zabiegu zależny jest od miejsca aplikacji oraz cech indywidualnych naskórka, ale średnio trwa ok. 60 - 120 minut.

ZNIECZULENIE:

Preparaty relaksujące zminimalizują dyskomfort podczas zabiegu. Gwarantuje to zminimalizowanie bólu, który w większości przypadku określany jest, jako niemal nieodczuwalny. Próg bólu odczuwany jest indywidualnie oraz zależny jest od partii, którą pigmentujemy. 


JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI:

  • Na dzień PRZED i kilka dni PO nie powinnaś pić alkoholu! (rozrzedza krew i znacznie obniża odporność na ból).
  • Nie zażywaj aspiryny, ibuprofenu i innych leków rozrzedzających krew na 24-48 h przed zabiegiem. Dopuszczalny jest paracetamol.
  • Nie bierz antybiotyków do 2 tygodni przed, ponieważ mogą wchodzić w reakcję z barwnikiem. Jeśli musisz przyjąć przełóż termin wizyty.
  • Przed pigmentacją kreseczki na powiece, warto na dwa tygodnie przed zabiegiem zażywać RUTIONOSCORBIN lub WITAMINĘ C, pomoże obkurczyć naczynka, przez co zminimalizujemy obrzęk występujący po zabiegu .
  • W dniu zabiegu musisz być całkowicie zdrowa, także w przypadku lekkiego kataru czy opryszczki również przełóż zabieg.
  • BARDZO WAŻNE w przypadku pigmentacji UST !!!
    Przed zabiegiem 3 dni i 3-4 dni po warto rozważyć przyjmowanie leku w tabletkach przeciw opryszczce o nazwie HEVIRAN lub odpowiedniki bez recepty Hascovir czy Zovirax

PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI:

  • Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta, w zależności od indywidualnej wrażliwości. Zawsze po zabiegu PMU należy odpowiednio pielęgnować skórę preparatami łagodzącymi, dzięki temu proces gojenia trwa kilka dni do tygodnia. 
  • W przypadku brwi przez pierwsze 3 dni przemywamy je wacikiem zwilżonym wodą przegotowaną z włosem i pod włos 2 razy dziennie rano i wieczorem, szczególnie dokładnie przemyć brwi zaleca się w dniu zabiegu przed pójściem spać (zmyć zaschnięte osocze). Od ok 4 dnia przez 2 tygodnie brwi mogą być smarowane cienko preparatem przyspieszającym gojenie BEPANTHEN LUB ALANTAN (maść), 2 razy dziennie, zmywając bardzo delikatnie (tak by uchronić strupki )starą warstwę przed nałożeniem nowej. Od 4 dnia przemywamy brwi tylko przed smarowaniem i bardzo ostrożnie. Okolica makijażu po 4 dniach powinna być sucha, w związku z czym nie myjemy i nie dotykamy brwi po zakończeniu smarowania. Absolutnie nie zdrapujemy strupków, grozi to pozostaniem blizn, przebarwień, plam !!! 
  • W przypadku powiek, okolicę oczu najlepiej goimy na sucho, niczym nie smarujemy przez cały czas, przemywamy analogicznie jak w przypadku brwi. Omijamy kosmetykami, pudrami, podkładami również jak w przypadku brwi. Nie tuszujmey rzęs i nie doklejamy sztucznych do 14 dni. Tutaj również absolutnie nie zdrapujemy strupków !
  • Usta po pigmentacji natomiast natłuszczamy od pierwszego dnia preparatem na bazie wazeliny a najlepiej maścią Bepanthen lub Alantan, co około 3 godziny. W dniu zabiegu i dzień po okolice zabiegowe przemywamy wodą przegotowaną i osuszamy dwa razy dzinnie, używając jednorazowych wacików kosmetycznych i wody przegotowanej. Przez kilka pierwszych dni pijemy przez słomkę, unikamy gorącego, kwaśnego, ostrego. Unikamy pocałunków. Reszta analogicznie jak w przypadku brwi i kresek: omijamy kosmetykami, pudrami, podkładam. Tutaj również absolutnie nie zdrapujemy strupków!
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, siłowni, sauny, deszczownicy, gorących kąpieli i namaczania, nie można się opalać, złuszczać naskórka 
  • Bezwzględnie unikamy wody oraz mycia jakimkolwiek mydłem, pillingiem, mleczkiem czy tonikiem. Jeśli już masz potrzebę umycia twarzy wodą, zrób to delikatnie ochlapując twarz i delikatnie osusz dotykając ręcznikiem omijają zapigmentowaną okolicę. Nie szorujemy, nie trzemy.
  • Starannie omijamy okolice zabiegowe podczas nakładania pudru, kremu i innych kosmetyków
  • Unikamy alkoholu i leków rozrzedzających krew w szczególności przed i kilka dni po zabiegu.
  • Pielęgnujemy wg zaleceń dla danej partii z dnia zabiegu (widocznych powyżej)
  • Obrzęk, opuchlizna, zaczerwienienie jest naturalne, szczególnie w przypadku kresek na powiekach oraz po zabiegu na ustach. Ewentualnie zasinienie w przypadku powiek. Objawy te nie powinny się utrzymywać się dłużej niż 5 dni, zazwyczaj ustępują po 1-3 dniach.
  • Po zabiegu w miejscu pigmentacji zacznie tworzyć się skorupka, która po 7-14 dniach całkowicie odpadnie/wyłuszczy się z większą częścią pigmentu, nie należy pomagać odpaść strupkom, ani ich drapać. Po samym wyłuszczeniu kolor może być bardzo jasny, lub nawet w przypadku brwi lekko różowy, czy rudy, ale na przestrzeni 4-6 tygodni się wzmocni, ułoży w skórze i przybierze naturalny odcień. Tak to się wygląda, ponieważ po samym wyłuszczeniu, pigmentowana skóra jeszcze nie jest do końca wygojona i potrzebuje tych kilku tygodni, aby dojść do siebie.
  • Absolutnie nie zdrapujemy strupków, dajemy im w naturalny sposób odpaść, nie drapiemy i nie pomagamy im- w przeciwnym wypadku grozi tą blizną, powstaniem przebarwień i plam !!! 
  • Pamietaj i nie panikuj !!! (nasycenie powierzchni objętej makijażem permanentnym bezpośrednio po zabiegu i do kilku dni po jest bardziej intensywne. Naturalniejszy efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu, widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków. Przez około tydzień po wyłuszczeniu się strupków makijaż jest mało widoczny. To minie, dlatego nie ma powodu do obaw. Pigment potrzebuje na stabilizację w skórze ok 4-6 tyg, w tym czasie się przyciemni, ułoży, ukaże się jego prawdziwy kolor. Jeśli po 4 tygodniach uznasz, że makijaż jest za jasny, przyciemnimy go podczas dopełnienia)
  • Kolor może przyjmować się nierównomiernie, przez co nadany kształt może nieco ulec zmianie. Ewentualne braki uzupełniamy na dopigmentowaniu. Kolor może również przybierać nieco inny odcień niż ten z opakowania pigmentu. Zależy to od Twoich indywidualnych preferencji. To nie jest powód do niepokoju, wszystko poprawimy na dopigmentowaniu, w nieco innych proporcjach zmieszamy pigmenty, uwzględniając (już znane nam) reakcje twojej skóry na pigment, wzmocnimy, ocieplimy lub oziębimy kolor. Do tego czasu, możesz robić sobie tradycyjny makijaż aby zatuszować niedoskonałości, to normalne w tym okresie. 
  • W celu uzyskania równomiernego, odpowiednio nasyconego kolorem makijażu permanentnego wykonuje się zabieg dopigmentowania po 4-8 tygodniach od pierwszej wizyty.
  • Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje, co jest naturalną konsekwencją złuszczania się naskórka, działania promieniowania UV, stosowania pielęgnacji kosmetycznej. W związku z tym polecane jest wykonywanie zabiegów odświeżających, które wykonuje się w zależności od potrzeb klienta. Zabiegi te objęte są zniżką dla naszych klientów. Średnio efekt makijażu permanentnego utrzymuje się 1-2 lat, czasem do 3 lat.
  • Makijaż permanentny nie jest tatuażem trwałym i należy go odświeżać wykonując zabieg dopełniający.

PO ZABIEGU LASEREM:

⦁ W ciągu 24 godzin od zabiegu, nie myj miejsca poddanego usuwaniu i chroń je od zamoczenia.

⦁ Przez kilka dni po zabiegu, skóra powinna być pozostawiona sucha. Należy o nią dbać, tak jak

o skórę po poparzeniach słonecznych.

⦁ W przeciągu 5 dni nie używaj na poddanym zabiegowi miejscu żadnych kosmetyków kolorowych.

⦁ Przez kolejne dni miejsce zabiegowe powinno być intensywnie natłuszczane i w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać powstałych strupków, ponieważ może powstać blizna w tym obszarze.

⦁ Po zabiegu istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia swędzenia, ponieważ skóra przez 2-3 tygodnie ulega łuszczeniu.

⦁ Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wystawiać tego miejsca na działanie promieni słonecznych.

⦁ Przez miesiąc nie można korzystać z sauny, solarium, basenu.

⦁ Po ok. 4 tygodniach skóra jest wygojona.

⦁ W przypadku brwi, od razu po zabiegu włoski jaśnieją, jednak nowe które będą rosły są już w naturalnym kolorze. Po tygodniu od zabiegu można nałożyć hennę na włoski, żeby je przyciemnić.

⦁ Po około 6 tygodniach od zabiegu, można umówić się na konsultacje a następnie wykonać nową aplikację makijażu permanentnego.

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Zastrzegamy sobie odmowy wykonania usługi makijażu permanentnego.
  • Klienci, którzy wymagają korekty/naprawy makijażu permanentnego wykonanego wcześniej, w innym gabinecie/salonie, powinni odbyć najpierw odbyć wizytę konsultacyjną, w celu oceny możliwości naprawy oraz wyceny indywidualnej.
  • Makijaż permanentny jest zabiegiem, który przeprowadza się na żywej tkance tj. Twojej skórze. W związku z licznymi indywidualnymi cechami skóry jak również organizmu nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć, jak intensywnie skóra zostanie zapigmentowana oraz na jak długo i jaki będzie efekt. Należy pamiętać, iż na proces pigmentacji mogą mieć wpływ: układu hormonalny, immunologiczny, zażywane leki czy kondycja zdrowia.

SALON URODY Eliksir Piękna
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started